Виготовлення передніх панелей приладів
Передня панель – це обличчя приладу. Існує думка, що для комерційного варіанту приладу необхідно замовляти панель на серйозному підприємстві. Все правильно, проте для штучного та дрібносерійного виробництва цілком підійде технологія, описана нижче.
Нами було випробувано два варіанти. Перший варіант полягав у травленні написів на фольгованому склотекстоліті, після чого передня панель фарбувалася чорною нітрофарбою в кілька шарів, і, після висихання, дуже акуратно, шар фарби видалявся з малюнків та написів. Після чого мідь, що проступила, покривали шаром срібла (відпрацьований розчин придбали у філії «Кодак»), протирали, сушили і тут же покривали нітролаком. Виходило непогано, але дуже непродуктивно.
Другий варіант: з того ж склотекстоліту вирізається передня панель:
І заразом заготовляється захисне скельце для РКІ. Великі отвори 10 мм зроблені перовим свердлом під кнопки (плівка при такому діаметрі досить легко прогинається від натискання пальцем). Далі на прозорій плівці для лазерних принтерів друкується дзеркальне зображення передньої панелі. Друкуємо на глянцевій стороні, так виходить насичений колір.
З боку тонера зафарбовуємо лист плівки з пульверизатора фарбою НЦ-32 відповідного кольору (нами було перепробовано безліч типів фарб, і, як виявилося, у цієї – найкраща адгезія до плівки). Фарбувати необхідно на горизонтальній поверхні в три шари з інтервалами 20 хв. Перший шар необхідно наносити акуратно, з великої відстані, щоб не розпливлися краї зображення (тонер лазерного принтера добре розчиняється нітрофарбою). З цієї причини не варто переміщати та нахиляти свіжозабарвлену передню панель. Також не можна свіжовисушені листи плівки складати один на одного. Начебто суха фарба – але намертво прилипає до плівки. Після висихання фарби (через 12 годин) на внутрішню поверхню приклеюється двосторонній скотч, вирізаються всі отвори (під динамік пробиваються висіканням на бруску алюмінію)
На світловому столі поєднуємо отвори на склотекстоліті з отворами на плівці, приклеюємо фальшпанель і обрізаємо по контуру.
Вставляємо захисне скельце (воно має бути більше ніж видима область індикатора), і злегка притискаємо до шару, що клеїть.
Далі - паяємо дроти та збираємо прилад.
Виходить дуже непогано!
Jurakez, 2010 г.